Style architektoniczne

Style architektoniczne

Każdy architekt może mieć swój styl i nim może się cechować. Jedni projektują bardzo nowocześnie i wręcz nowatorsko, inni starają się zachować umiar i stosować sprawdzone tradycyjne kwestie danej sztuki projektowania. Nie jest to zabronione. Architektura to tak naprawdę wolna i całkowicie niezależna dziedzina. Projekt może być nawet nielogiczne. Schody zaczynają się wtedy, gdy styl architektoniczny ma dbać się dla klienta. Ponadto, pewnym ograniczeniem może być także dyscyplina, która wdraża projekt w życie. Możemy stworzyć projekt wieżowca, który będzie przypominał wijącego się węża. Jednak już zbudowanie takiej konstrukcji będzie niemożliwe. Na tym polega różnica. Styl architektoniczny to określenie danego architekta. Dzięki temu może on w dużym stopniu kreślić swoje upodobania. To jednak klient dyktuje warunki, gdyż to on za to płaci. Wówczas zmienia się kompletnie rola architekta. On nie może projektować tak, jak nie chce tego klient. Dlaczego? Ponieważ nikt za taki plan nie zapłaci.

One Response to “Style architektoniczne”

  1. Agnieszka pisze:

    Informacje z tej notki bardzo mi sie przydadza. Bardzo dziekuje za zamieszczanie tak ciekawych tekstow, czytam je wszystkie z wielka przyjemnoscia. blog jest swietny!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>