Innowacyjne kształty budynków

Innowacyjne kształty budynków

Budynki budowane dziś nie są tylko proste i schludne. Są także bardzo pociągające i przede wszystkim innowacyjne. Dzięki takiej odwadze przy kwestii budowania i architektury powstają już ogromne wieżowce, nieprzeciętne muzea oraz inne obiekty, które są tylko przykładem na to, że architektura wcale nie jest tak mocno ograniczona przez budownictwo. Ograniczeniem są tu pieniądze, które mogą dyktować warunki. Dajmy dla przykładu – zbudowanie jednego normalnego domu to koszt rzędu kilkuset tysięcy. Mówimy tu o projekcie, budowie i wyposażeniu wnętrza. Po drugiej stronie mamy innowacyjny dom, który różni się nie tylko kształtem, ale także i technologiami i od tego trakcyjnego obiektu. Cena może być nawet dwa razy większa, niż budowa normalnego domu . To najbardziej odstrasza. Dlatego dopóki cena nie spadnie – ludzie będą stać przy tradycji. Kiedy cena się zmniejszy? Kiedy innowacja zostanie zastąpiona kolejną innowacją, czyli najnowszy standard stanie się tylko nowym. Pieniądze przy architekturze i budownictwie to clou.

2 Responses to “Innowacyjne kształty budynków”

  1. Marek pisze:

    Dzieki za notke, przydatny artykul

  2. Slawek pisze:

    Temat moze i jest popularny, ale ta notka, o dziwo, jest zupelnie niebanalna i ciekawa. Gratuluje piora i zaciecia do pisania. Informacje, oczywiscie, bardzo przydatne. Bede tu zagladac.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>