Epokowe architektury

Epokowe architektury

Wraz ze zmianą epok lub ze zmianą poglądów na świecie rodziły się także inne style architektoniczne. Dajmy dla przykładu – architektura budynków teraz i architektura budynków w średniowieczu. Po pierwsze – zmieniły się rodzaje budynków. Teraz kładzie się nacisk na domy, mieszkania i przede wszystkim na inwestycyjne obiekty. Dawniej nikogo nie obchodziły domy. Liczyły się tylko grody, zamki i kościoły, gdyż wiara miała wówczas ogromny wpływ na ludzi. Tym prądem kierowała się także architektura, która musiała podporządkować się dla społeczeństwa. Epoki pokazują pewne zmiany i kształtowanie się określonych zasad. Dopiero w renesansie pokazano, że dom człowieka jest ważniejszy, niż zamek i zaczęto skupiać się na obiektach mieszkalnych. Dzięki temu budowano domy nie z drewna i samo rozkładających się materiałów budowlanych , ale już z cegły, która stała się prawdziwym hitem. Epokowe zmiany to nie tylko architektura. To także standardy budownictwa i zmiana poglądu na świat, który kierował się ówczesne społeczeństwo.

2 Responses to “Epokowe architektury”

  1. Slawomira pisze:

    Zaczne od podziekowania za zamieszczenie tej notki, bo jest, przynajmniej dla mnie, ale zaloze sie, ze nie tylko, bardzo, bardzo pomocna. Wszystkie informacje sa bardzo wiarygodne, wazne, ale przedstawione w zupelnie nienudny sposob. Czekam(y) na kolejne!

  2. Magdalena pisze:

    Swietny wpis. Mozna by go bylo zamiescic w jakims podreczniku do nauki pisania ciekawych, tresciwych i poprawnych jezykowo tekstow w Internecie (ostatnio, to raczej rzadkosc). Zarty zartami, ale wpis jest naprawde dobry, wiec wielkie dzieki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>